Rehabilitacja krzyża w segmencie lędźwiowym

Rehabilitacja krzyża w segmencie lędźwiowym

Przesiadujący sposób życia, za mała ilość aktywności fizycznej a także niedobra postawa ciała całkowicie prowadzi na nastu problemów krzyża. W większości kuracjuszy przybywających do gabinetu medycznego rehabilitantów, nadzwyczaj opowiada się o mocnym, mrowiącym ucisku kręgosłupa we fragmencie lędźwiowym. Rehabilitacja rusza temu problemowi naprzeciw i proponuje kilka różnych metodyk, dzięki jakim, rzeczywiście możemy wyzbyć się powszechnego łupienia krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, mianowana TENS. Nadmieniona metodyka rehabilitacyjna bazuje na przyklejeniu do skóry specyficznych elektrod na poziomie boleści, ale oraz nie zawsze. Ekstra. przez każdorazowe elektrody przemieszcza się prąd o uśrednionym, albo niezwykle wysokim natężeniu. Co pozyskujemy dzięki tej metodyce rehabilitacyjnej? Tak więc, prąd uintensywnia mięśnie przykręgosłupowe, atywuje ukrwienie, wobec tego odbudowuje mięśnie i komórki nerwowe, a tym samym je odpręża.

Prócz tego precedens rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną ponadprogramową korzyść, otóż stymuluje układ hormonalny do wysyłania endorfin, czyli doskonale znanych hormonów szczęścia, a łatwiej nazywając konwencjonalnie wprawia nas w super dobry humor. Tak jak już nadmieniono parę słów wcześniej ten rodzaj rehabilitacji użytkowany jest w przewlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak też ich ubocznych.

Zastrzega się również, iż tej metody rehabilitacyjnej rzeczywiście nie można zrodzić u jednostek z zaburzeniami rytmu serca oraz u person z wstrzykniętymi rozrusznikami serca. W sytuacji ludzi powyżej nadmienionych można zaaplikować odmienne metodyki rehabilitacyjne, na potwierdzenie treningi ogólnousprawniające realizowane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.